קזבלנקה

קזבלנקה

למרות שאינה עיר הבירה של מרוקו קזבלנקה משמשת כמרכז העסקי של המדינה והיא גם העיר הגדולה ביותר ובה גם הנמל העיקרי של מרוקו, עיר הבירה היא כמובן רבאט עליה נרחיב בהמשך .
קזבלנקה היא מיקרוקוסמוס של מרוקו והלב הפועם של המדינה מבחינה כלכלית, חברתית ותרבותית.
יותר קל לטייל כאן מאשר בכל יעד אחר במרוקו , המקומיים דוברים אנגלית וצרפתית ויש כאן המון פנינות חן ומקומות קסומים .
אם אתם מחפשים ארכיטקטורה של אמנות דקורטיבית או חופים אורבניים, שווקים עם אוכל אקזוטי או היסטוריה ותרבות העיר קזבלנקה מספקת את כולם ובגדול.
כדי להגיע לעיר משדה התעופה הדרך הכי טובה היא באמצעות רכבת הנמצאת מתחת לקומת הקרקע של טרמינל 1.
לרדת בתחנה של מרכז העיר בשם "תחנת קאזה", הנסיעה תארוך בערך 45 דקות. רכבות יוצאות מדי שעה מהשעה 6 בבוקר עד 22:00.

אחת הדרכים הטובות ביותר להסתובב בעיר קזבלנקה היא באמצעות רכבת חשמלית "קאזה" שיוצאת כל רבע שעה בין השעות 5:30 בבוקר ל -10:30 בערב.
מוניות הן גם אפשרות להתניידות ותעריפי נסיעה קופצים ב-50 אחוז אחרי השעה 20:00 וכדי לסכם מחיר עם הנהג לפני שאתם נכנסים למונית.

ילדה בקזבלנקה מרוקו

מה עושים בקזבלנקה
אם מתחשק לכם להיות ליד המים, טיילו לאורך קו החוף של קזבלנקה בטיילת החוף של העיר.
מלבד לבלות זמן מה בשמש לחופי האוקיינוס ​​האטלנטי, באזור שורה של בתי קפה, מסעדות, אתרי חוף ומועדוני לילה הגורמים לקורנישה לחיות יומם ולילה.

מסגד חסן השני קזבלנקה
מסגד חסן השני הוא אחד המסגדים הגדולים בעולם והגדול במרוקו, עם יכולת להכיל עד 25,000 מתפללים. המסגד פתוח ללא מוסלמים באמצעות סיורים בלבד שנמשכים כשעה.
חשוב להיות לבושים בצורה מכובדת כלומר צריך לכסות את הברכיים והכתפיים.

מסגד חסן השני קזבלנקה

שווקי העיר קזבלנקה
לא תרצו לפספס עצירה בשוק המרכזי בעיר כדי להבין את החיים המקומיים בקזבלנקה. מעבר בין דוכני התוצרת המקומית, התבלינים וערימות הזיתים הנוצצים, ואם אתם רוצים דגים ופירות ים תוכלו לרכוש אותם כאן טריים ביותר ומבושלים על הגריל.

קניות בשוק בקזבלנקה
העיר העתיקה של קזבלנקה היא דרך נהדרת לבלות זמן בחקר סמטאות מפותלות וצרות שם תראו תושבים מקומיים עוסקים בעניינים היומיומיים שלהם.
בחלק העתיק מבוך של דוכני מזכרות, דוכני זיתים וחמוצים מכל הסוגים ותבלינים עם ריח למרחקים ואל תשכחו לעצור לתה עם נענע או שיבה (לענה)בבית קפה מקומי.

הנמל של קזבלנקה מרוקו

כתבות שאולי יעניינו אותך