סאפי

סאפי – עיר הים

עיר הנמל סאפי נמצאת בקצה האוקיינוס האטלנטי אינה נחשבת לאחד ממוקדי התיירות המוכרים של מרוקו, אבל איך אומרים "הדברים הטובים ביותר הם הכי פחות צפויים" ובמקרה של סאפי זו אמירה נכונה .
העיר מחולקת לשני חלקים – סאפי הישנה וסאפי החדשה.
העיר העתיקה היא החלק המוזר והעני יותר, מקום נהדר לטייל בו בין חנויות קרמיקה המוכרות במחירים זולים במיוחד. העיר החדשה פורחת ועם כמה אטרקציות כמו למשל וילות על חוף הים וקתדרלה פורטוגזית.

סאפי עיר הים מרוקו
סאפי שוכנת כ -150 קילומטר (בערך שעתיים נסיעה) צפונית מערבית למרקש ובאמצע הדרך בין שני נמלי האוקיאנוס קזבלנקה ואגדיר. הפורטוגלים כבשו את סאפי בראשית המאה ה -16 ושלטו במשך כ-30 שנה. בתקופת שלטונם בעיר הם בנו מצודה המקיפה מובלעת צבאית, שנותרה שלמה עד היום, המכונה "אל הקצ'לה " הקצ'לה ממוקמת כ -500 מטר מהחוף ושימשה כבית סוהר עד שנת 1990, כיום היא פתוחה למבקרים. יצרני קרמיקה מקומיים מביאים לכאן את סחורה להצגה. הקרמיקה המסורתית המשובחת ביותר מוצגת, כגון כלי חרס מעוצבים, מוטבעים ומגולפים.

בדיוק כמו הקצ'לה, דאר אל בהאר הוא מבצר נוסף שנבנה על ידי הפורטוגלים, למעט שאינו בחזית האוקיינוס ​​וראוי מאוד לבקר בו בעת ביקור בסאפי.

דאר אל בהאר, שפירושו "הטירה ליד הים", מציגה בפניכם נוף פנורמי של האוקיאנוס ושל שוק המדינה. דאר אל בהאר מציעה גם חדרים למבקרים ללינת לילה, מעוצבים באופן המשקף את הסגנון של תחילת המאה ה -16 בה נבנה – פשטני.
סאפי נחשבת לבירת כלי החרס של מרוקו ולמי שמחפש אומנות או רוצה לפגוש בעלי מלאכה תגיעו לקולינס דה פוטיירס – רובע הקדרים.

כלי חרס בסאפי
עיר אומני החרס סאפי מרוקו

הרובע הזה יקסים אתכם עם כבשני עצים עתיקים וארובות דמויות רחם המנקדות את הנוף. הקדרים לא מייצרים כאן רק קרמיקה, הם גם מכינים עבודות יד כמו אריחים ופסיפסים.
לסוקים העיקריים לרכישת מוצרים וחפצי נוי טיילו לאורך הרחוב הראשי במדינה רחוב דו סוקו.
לאחר מכן תוכלו להציץ אל קתדרלת פורטוגז – הקתדרלה הפורטוגזית.
לטיול מחוץ לדרך המוכרת יש את היתרונות שלו, טיול בסאפי לא רק ייתן לכם הזדמנות לקנות מוצרי קרמיקה מקומיים בעבודת יד, אלא גם יתן לכם הבנה טובה יותר של התרבות וההיסטוריה של המקום.

סאפי עיר הים מרוקו

כתבות שאולי יעניינו אותך