ריאד או מלון

ריאד פאלה קאליפו מרוקו

ריאד או מלון

מה ההבדל בין ריאד למלון ? או אולי צריך לשאול איפה עדיף לישון במלון או בארמון קטן ?

אז קיים הבדל משמעותי בין ריאד למלון, אם כי יש הרבה קווי דמיון בכל הנוגע לשירותים ומתקנים, כאן ננסה לעזור לכם להחליט מה יותר מתאים לאופי הטיול שלכם .

מהו ריאד?
פירוש המילה "ריאד" בערבית הוא "בית עם עץ או גינה". ריאד הוא בית מרוקאי מסורתי עתיק ומשוחזר שהיה בעבר בית מפואר של תושבים עשירים. לריאד טיפוסי יהיו  לפחות שני סיפורים או יותר וניתן יהיה לזהות אותם בקלות מכיוון שקירותיהם מכוסים באריחים יפהפיים בעבודת יד שמושכים את תשומת לבכם.בריאד יש חצר בסגנון אנדלוסי המכילה מזרקה שבמרכזה בחלק מהראידים יש בריכה מלבנית . כפי שהשם מרמז בכל ריאד, יש גן שבו מוגשת ארוחת הבוקר והוא המקום המועדף להירגע בערבים.

ריאד טאג'ניה מרקש
ריאד טאג'ניה מרקש

ריאדים במרוקו ממוקמים בדרך כלל בלב העיר בסמיכות למדינה(העיר העתיקה) ולאטרקציות אחרות בעיר. מקומות האירוח האלו נמצאים לצד סמטאות צרות ממש ליד הרחובות הסואנים, ולמרות זאת יש בהם שלווה ואירוח אותנטי. ברוב הריאדים יש חדרים בודדים אבל מחוץ לעיר תוכלו למצוא גם ריאדים גדולים כמו אתר נופש.
בריאדים שמכבדים את עצמם חדרים מרוהטים ומעוצבים כמו נלקחו מהעבר מיזוג אוויר ולעיתים אח כדי להתחמם בערבים. הדבר הכי מיוחד בחווית הלינה בריאד מסורתי הוא הניהול על ידי משפחה.
העדיפות של התרבות המרוקאית היא למקם את המשפחה במקום הראשון ואירוח במקום השני מה שיאפשר לכם חוויה אותנטית אמיתית.

מלונות במרוקו
המלונות במרוקו ממוקמים תמיד בחלקים החדשים ביותר של העיר. מדובר בבניינים עכשוויים יותר הנושאים את הרוח המערבית. בהתאם לכל הטעמים, חלק מהחדרים מרוהטים בסגנון מרוקאי טיפוסי ואחרים בסגנון אירופאי מודרני. כמעט כל המלונות הם בניינים גדולים ומרווחים המציעים סוויטות מפנקות. במלונות המדורגים ברמה גבוהה יש בדרך כלל מספר מסעדות ובדרך כלל המסעדה המסורתית תפתיע לא רק במאכלים אלא גם בריקודי בטן אמיתיים.

אז מה עדיף ריאד או במלון ?
כשאתם מחליטים לנוסע למרוקו עליכם להחליט מראש כמה אתם רוצים להתחבר לתרבות ולמנהגים המקומיים. אל תשכחו שאנחנו באפריקה כך שאם אתם מחשיבים את עצמכם כתיירים שרוצים את הנחות וכל מה שמסביב בלי כאב ראש לכו למלון. אם אתם רוצים לנשום את התרבות המרוקאית כלומר לישון ולאכול כמו מקומי, כדאי שתבחרו בריאד.

ריאד מרוקאי

כתבות שאולי יעניינו אותך