מוניות במרוקו

מוניות במרוקו

נסיעות במוניות במרוקו שונה ממה שאנו מכירים בישראל ודורש מחקר קצר לפני הטיול או החופשה .
בכתבה הזו אנחנו נעזור לכם להבין איך להתנהל עם מוניות בכל עיר ומה ההבדל בין מונית גדולה למונית קטנה .
במרוקו מערכת המוניות עשויה להיות שונה ממה שאנחנו מכירים. כל המידע כאן בכתבה !


מה חשוב לדעת לפני הכל על מוניות במרוקו

אז כדי שלא יעקצו אותכם או יעשו לכם איזה הונאה שימו לב לכללים הבאים שהם נכונים לכל מדינת עולם שלישי ובכלל .

1 המחיר בשדה יקר מידי – אם הזמנתם מלון ליעד הראשון בו אתם נוחתים תדאגו שהמלון ישלח לכם הסעה זה שווה כל שקל או דירהם ובטח ימנע את נסיונות העקיצה של הנהגים המקומיים בשדה, אחרת תחפשו איש בטחון ותשאלו כמה בערך צריכה לעלות נסיעה לעיר.
2 המונה שבור – אם המונה שבור לטענתו של הנהג סימן שאתם צריכים לחפש מונית אחרת עם מונה שעובד!
3 אין עודף – אם שאלתם מראש ונאמר לכם שאין תמיד תוכלו לקחת מונית אחרת או לקחת את הנהג והמונית לחנות נחות ולקנות מסטיקים כדי שיהיה לכם כסף מדוייק .
4 חובה להשתמש באפליקציות ניווט גם כדי שלא יעבדו עליכם וגם כדי שלא תגלו לאחר שעה שאתם לא במקום הנכון, לינק לכתבה על האפליקציות למטיילים במרוקו .

מוניות פטיט (מוניות קטנות) – Petit Taxis
מוניות פטיט פועלות רק בגבולות העיר. אפשר לעצור אותם ברחוב או להגיע לתחנה (בדרך כלל הסימון ברור מאוד). ברוב המקרים מוניות פטיט מצוידות במונים, אך זה תלוי באיזו עיר אתה נמצא ומי הנהג שלך. על פי החוק, עליהם להשתמש במונה אך לא הכל כל כך פשוט במרוקו.

מוניות במרוקו

עלויות נסיעה במונית פטיט במרוקו
המחירים הממוצעים הם באזור 20-25 דירהם מרוקאי לנסיעה בעיר בשעות היום ובלילה לאחר השעה שמונה בערב התעריף הוא כפול, גם כאן תשלמו תוספת אם אתם מתקשרים למונית או שעשו זאת עבורכם מהמלון או מהריאד .
במידה ואין לכם תקשורת עם הנהג קחו בחשבון שיכול להיות שהוא ידרוש יותר ממה שהבנתם או חשבתם ולכן אנחנו ממליצים במקרים בהם הנהג אינו דובר אנגלית ואתם אינכם דוברים צרפתית או מרוקאית להשתמש בגוגל טרנסלייט + אפליקצייה להמרת מטבע כך שתוכלו להראות לנהג ולהסביר כמה אתם מוכנים לשלם .
אנחנו ממליצים לקרוא את הכתבה שלנו במרקש אקספרס "אפליקציות מומלצות לטיול במרוקו" .
במידה ונהג אינו מוכן להשתמש במונה תוודאו שהמחיר מוסכם עליכם ואם לא פשוט תחליפו מונית .
בכל יעד במרוקו הכללים שונים ולכן הפרדנו את המידע לפי היעדים העיקריים :

מוניות פטיט בעיר מרקש – צבע המוניות במרקש צהוב
מרקש היא העיר הכי מתויירת במרוקו ועקב כך נהגי המוניות ינסו לגבות מכם יותר ממה שצריך.
חשוב להתכקש על מונה או לסגור מחיר מראש ולא להשאיר מקום לספק .
במידה ואתם צריכים להגיע לשדה עדיף יהיה לסגור הסעה דרך המלון .

מוניות פטיט בעיר פאס – צבע המוניות בפאס אדום.
רוב הנהגים כאן הוגנים אך תמיד ישנם יוצאים מהכלל ולכן חשוב לשמור על הכללים או להחליט שמראש אתם לא מתרגשים מתשלום נוסף של עוד כמה שקלים (או דירהם במקרה הזה).

מוניות פטיט בעיר רבאט – צבע המוניות כחול
רבאט – למרות שהעיר סלה ורבאט צמודות יש להם לכל אחת מהם מוניות משלה ואינך יכול להשתמש במוניות זו של זו כדי לחצות את הנהר כיוון שטכניות הם שתי ערים נפרדות. במקום זאת תוכלו להשתמש בחשמלית או במונית גדולה שתעלה יותר . ביום תוכלו לעבור את הנהר בסירת משוטים.

מוניות פטיט בעיר שיפשוואן – צבע המוניות כחול
שיפשוואן – 'הפנינה הכחולה' היא חריגה מכוון שבמוניות פטיט שלה אין מונים. כך שתצטרכו להסכים על המחיר עם הנהג. מומלץ להשתמש בגוגל מפות + גוגל טרנסלייט .

מוניות פטיט בעיר מקנס – צבע המוניות שמנת .
מקנס – רוב נהגי המוניות בעיר משתמשים במונה כך שלא צפויה לכם בעיה כאן .


מוניות גדולות – Grand Taxis

בעוד שמוניות פטיט נשארות בגבולות הערים מוניות גרנד נוסעות רחוק ויכולות להסיע אתכם מעיר לעיר בעלות סבירה ביותר. כמעט בכל המקרים מוניות גרנד מתחילות ומסיימות את נסיעותיהן במקומות מוגדרים מראש ותמחור קבוע.
קיימות שתי דרכים לשכור מוניות גדולות – אתה יכול לשכור לעצמך מונית שלמה או לחלוק מונית עם נוסעים אחרים שנוסעים לאותו מקום כמוך.
מונית גרנד שלמה לעצמכם תהיה יקרה יותר אבל גם תאפשר נסיעה נוחה יותר וקצת גמישות נוספת בטיול. מחיר הנסיעה שלכם יהיה תלוי במה שסגרתם עם הנהג. אם אתם נוסעים ליעד שנקבע מראש, מחיר הנסיעה שלך יהיה העלות הקבועה של מושב אחד כפול שש. אם בכל זאת תוכל לדאוג שהנהג שלך ייקח אותך ליעד אחר או לכמה יעדים בתוספת זמן המתנה, כמעט בוודאות תצטרך לנהל משא ומתן על הנהג על מחיר נסיעה.

כתבות שאולי יעניינו אותך