טיפים לטיול במרוקו

טיפים לטיול במרוקו

דברים שכדאי לדעת לפני נסיעה למרוקו !
נסיעה לטיול בחו"ל חסר ידע וללא היכרות עם התרבויות השונות עלולה להיות חוויה מאתגרת.
אם החלטתם לעשות זאת במרוקו הנה כמה עצות שיעזרו לכם לקבל את החוויה במלואה.
יש הרבה מסגדים במרוקו, וכתיירים אתם לא יכולים פשוט להיכנס למסגד כלשהו. למרבה המזל, כמה מסגדים עורכים סיורים מודרכים מיוחדים לתיירים. למשל מסגד חסן השני בקזבלנקה. המסגד העצום הזה, מקיים סיורים לתיירים שאינם מוסלמים, כך שתוכלו להכיר את המסגד הגדול ביותר באפריקה ולמקום הפולחן של המוסלמים מהמוסלמים עצמם. דבר נוסף שיש לזכור, כמדינה אסלאמית, יום שישי הוא היום הקדוש במרוקו. לכן, אל תצפו שיום זה עמוס כמו כל יום אחר בשבוע. אל תתפלאו אם רוב החנויות סגורות או עובדות שעות קצרות יותר באותו יום, אך אל דאגה, עדיין תהיה לכם חוויה נהדרת.
מסגד במרוקו

קניות ושווקים ומוניות במרוקו
כאשר אתם נמצאים בסוק(שוק) ובמדינה(עיר עתיקה), הקפידו להתמקח על מחירי המוצרים שאתם קונים. הורידו מהמחיר הראשון שנאמר לך, שלם בין 25-50% פחות.
אל תשכחו להתמקח גם עם נהג המונית לפני שאתם נכנסים אלא אם הזמנתם באמצעות אפליקציה, כאן נמליץ על הכתבה שלנו אפליקציות לטיול במרוקו.
חשוב לציין בחנויות גדולות או במסעדות אין טעם להתווכח פשוט כי אתם לא בשוק 😊.
עליכם להיות זהירים כשאתם מתקשרים עם המקומיים, אל תסמכו על מי שפונה אליכם ברוחב "ומנסה לעזור לכם" אל תאמינו לזה כמו שלא צריך להאמין בכל מקום אחר בעולם .
תזכרו שיותר קל לבטוח במישהו שאתם פניתם אליו מאשר במישהו שפנה אליכם והציע לכם שירות כלשהוא .

מדבר במרוקו
הבדלי תרבות מרוקו
ישנם כמה הבדלים תרבותיים שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם נמצאים במרוקו. אנשים כאן חולצים את הנעליים מחוץ לבתיהם ואחרים בבתיהם. זה חלק מהתרבות כאן, אז עדיף לכבד את זה ולעשות את זה. יתר על כן, לא רק לצלם אנשים ברחובות ובחנויות, אתם צריכם לשאול אותם אם זה בסדר או לא.

כרטיס אשראי במרוקו
כרטיסי אשראי לא תמיד יעזרו לרכישה בחנויות קטנות במרוקו, גם אם יש להם שלט שאומר שהם מקבלים את אשראי. קחו איתכם מזומנים שטרות ומטבעות .

כסף עלויות וקניות במרוקו
אנחנו במרקש אקספרס הכנו לכם מדריך להתנהלות כספית במרוקו.

שתיית מים במרוקו
לא לשתות ממי הברז אלא רק מים מבקבוקים.

אוכל במרוקו
בטח שמעתם על טאג'ין, בכל פעם שמזכירים אוכל מרוקאי אל תחשבו שטאגין הוא מאכל אחד. למעשה, טאג'ין הוא הכלי בו הם משתמשים לבישול, אך יש המון מנות שמכינים בו החל מעוף ועד בשר וירקות. אם אתם צמחוניים תמצאו כמה מנות של טאג'ינים כארוחות עיקריות במרוקו.
חשוב שתקראו את הכתבה שלנו על מאכלים מרוקאים שאתם חייבים לטעום .

מידע כללי 
מרוקו היא מדינה ענקית, אז אל תחשבו שאתם יכולים לגלות אותה בביקור אחד, עדיף להתמקד בשני יעדים עיקריים במקום לתכנן לבקר במדינה כולה, אחרת תבלו את רוב זמנכם בנסיעות.
הרבה מטיילים חושבים שהם יראו את מדבר סהרה ברגע שהם ינחתו במרוקו אבל זה לא נכון מרוקו מדינה ענקית ויש בה מספר מדבריות ככה שכשמציעים לכם רכיבה על גמל או נסיעה להרים ולא נסיעה למדבר סהרה, כך שחשוב להבין היכן נמצאים ולבדוק לפני שאתם יוצאים להרפתקה .
נסיעה למרוקו היא חוויה נהדרת עבור מי שרוצה לבלות זמן בארץ אקזוטית של ניגודים, חופי ים התיכון והאוקינוס האטלנטי והרים מושלגים עם מדבר אינסופי .
כדי לקבל את החוויה הטובה ביותר במרוקו צרו איתנו קשר אנחנו מתחייבים לתכנון מסלול מושלם בהתאה אישית .

מדבר במרוקו

כתבות שאולי יעניינו אותך